A japán Csiba Egyetem kutatásai kimutatták, hogy egy kétórás erdei séta az azonos idejű városi sétához képest 12,4 %-kal csökkenti a kortizolszintet, 7 %-al a szimpatikus idegrendszeri aktivitást, 1,4 %-kal a vérnyomást és 5,8 %-kal a szívfrekvenciát.
Mindez annyit tesz, hogy az erdőfürdő csökkenti a mesterséges városi környezet által kiváltott túlingereltséget és stresszt, elősegíti a relaxációt, ez pedig fokozza a betegségekkel szembeni természetes ellenállóképességet.
A növények által termelt monoterpének belélegezve, biokémiai folyamatokon keresztül, azonnali élettani hatást fejtenek ki az agyban, az immunrendszerben, a kognitív, a mentális és az érzelmi folyamatokban.
A növények, az emberi test szerveinek frekvenciatartományaival rezonáló elektromágneses jeleket bocsátanak ki, amelyek támogatják a testen belüli öngyógyító folyamatokat.
Az erdőfürdőzés lényege abból áll, hogy beengedjük (visszaengedjük) a testebe a természetet, és (ismét) eggyé válunk vele. Mindennek, mint terápiás technikának a jótékony hatásait a tudomány is alátámasztja, miközben az alapjait buddhista tanok képezik.
Fantasztikus utazásra vittél bennünket. Egyszerre ki és be. Fel és le. Ízekkel, szagokkal, érzésekkel, megéléssel és gondolatokkal mélyen átszőtt utazásban volt részem. Hálásan köszönöm, hogy jelen lehettem.
E. Anikó
Köszönöm szépen a mai napot. Megújult erővel, egészségesen es kipihenve kezdem a hetet. Felüdülés volt.
S. Krisztián
Hálásan köszönjük a mai napot! Fantasztikusan éreztük magunkat.
Sz. Kriszta
Nézz a természet mélyére, és mindent jobban fogsz érteni!